GOK Mietków był organizacją wspierającą dwóch projektów finansowanych ze środków Młodzieży w Działaniu.

1. Zalew Informacji (2011-2012)

W ramach tego projektu młodzież z gminy stworzyła pilotażowe działanie polegające na stworzeniu miesięcznika i portalu internetowego traktującego o gminie Mietków. Strona działa do dzisiaj a projekt jest kontynuowany w formie elektronicznej, dostarczając mieszkańcom gminy informacji o sprawach lokalnych. Projekt zakończył się w styczniu 2012, a strona jest dostepna pod adresem zalewinformacji.pl.

 

2. Scena Młodych (2013)

Projekt powstał z pasji do muzyki i organizacji wydarzeń muzycznych. W jego ramach grupa młodziezy z gminy Mietków odbyła wyjazdy do innych organizatorów imprez by podglądać doświadczonych ludzi i samemu zwiększać swoje umiejętności. W maju przeprowadzono także warsztat dla młodizeży, zachęcający do aktywności społecznej i rozwijania się poprzez organizację imprez.

Wyjazdy były ważnym doświadczeniem tego przedsięwzięcia, jednak najważniejsze było praktyczne wykorzystanie swoich umiejętności. Te zostału sprawdzone w czasie imprezy kończącej projekt, a która odbyła się w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Mietkowie 26 października. Podczas jej trwania wystąpił jednen z najlepszych w polsce djów - DJ MIQRO, a także lokalni dje. Tego damego dnia członkowie projektu mieli okazję spróbowac swoich umiejętności na profesjonalnym sprzęcie do miksowania muzyki i samodzielnie przygotować sceniczne oświetlenie.

W ramach projektu zakupiono elementy sceniczne, które posłuża grupie do organizacji kolejnych wydarzeń. Są one planowane na najbliższe miesiące, a więcej informacji znajduje się na stronie shivers.pl.

Projekt został dofinansowany ze środków Komisji Europejskiej w ramach programu Młodzież w Działaniu kwotą 3640 euro.